To co uwielbiają szynszylę to skakanie, gryzienie, chowanie się w ciemnych, ciasnych zakamarkach i mizianie od czasu do czasu 😉 Na bazie tej wiedzy wymyślam im zabawki, szynszylę niszczą wszystko w mig, więc kupowanie w sklepie na dłuższą metę może być kłopotliwę. Szynszylom w zasadzie możnaby urozmaicić czas wieloma dostępnymi przedmiotami wokół nas, które da się pogryźć ;-), ale szkopół jeszcze w tym, żeby były to przedmioty dla nich bezpieczne do zjedzenia oraz które jesteśmy w stanie poświecić 😉

Gałązki

Najprostrzą i najbezpieczniejszą zabawką są gałązki połączone sznurkiem, które możesz zawiesić w klatce. Ważne żeby dobrze związać każdą gałazkę po środku zanim zwiążesz ją z kolejną, żeby nie dało się ich łatwo wyjąć. Szynszyle lubią ciągnąć i wyszarpywać. Jeśli masz ogródek w którym rosną np. jabłonie, możesz pozrywać gałązki, oczyścić je i wysuszyć w piekarniku.

Jakie gałązki może jeść szynszyla?

O tym przeczytasz w osobnym artykule.

Norki

Jeśli masz stary polar, nie wyrzucaj go, świetnie posłuży jako materiał na podwieszną norkę w której może schować się Twój pupil. Możęsz wyściełać nim też drewniany domek lub wykorzystać rękaw do wykonania tunelu przez który będzie mógł przejść. Potrzebujesz do tego grubych haczyko-klipsów.

Tekturka od papieru toaletowego

Możesz powciskać miedzy kratki rolki i na ich środku położyć smakołyk, po który będą próbowały sięgnąć wyszarpując go.